Splutí řeky Vltavy

Řeka Vltava je nejdelší českou řekou. Pramení v Národním parku Šumava a u Mělníka se vlévá do Labe. Pro vodní turistiku je zajímavý horní tok řeky až do Českých Budějovic. Tento úsek patří k nejvíce sjížděným řekám v Evropě. V 60. letech byla na Vltavě vybudována přehradní nádrž Lipno, která zajišťuje celoroční splavnost řeky z Vyššího Brodu. Obtížnost tohoto úseku je WW I a rychlost řeky je 3 - 5 km/ hod. Na řece se vyskytují jezy, které jsou většinou sjízdné. Výlet po Vltavě může absolvovat i úplný začátečník. Řeku obklopují z větší části lesy, ve kterých převažují přirozené bučiny a porosty smrkové i borové. Lesy jsou útočištěm celé řady živočichů, jako je prase divoké, kuna lesní, jezevec, zajíc, srnec atd. V řece můžeme s trochou štěstí vidět i vydru a ondatru. Z ryb se v celém úseku hojně vyskytuje pstruh obecný i duhový, kapr, cejn, štika, okoun a candát. Břehy nejsou kamenité, ale vytváří nivy porostlé travou až k samé vodě.


Borová Lada - Lenora (ř. km 416,55 - 396,35)Tento úsek je možné absolvovat jen za jarního tání v termínu 15. 3. - 31. 5. od 8,00 do 18,00 hod. a při min. vodočtu v Lenoře 65 cm. Obtížnost je WW I+, není proto doporučován začátečníkům.Lenora - Nová Pec (ř. km 395,9 - 363,6) Plavbu na otevřených kánoích lze za příznivých podmínek zahájit v Lenoře. Protože zde Vltava protéká Národním parkem Šumava, vztahuje se na tento úsek řada omezení. Splouvat lze pouze v období od 1. 5. do 31. 10. za podmínek stanovených vyhláškou NP Šumava, pro splouvání úseku Soumarský Most - Pěkná je navíc nutné se zaregistrovat a uhradit poplatek Národnímu parku. Při tom je zakázán výstup na břeh mimo povolená odpočinková místa. Plavbu o délce 31 km lze rozdělit na 2 dny s přespáním na tábořišti v Soumarském mostě. Protože zde řeka meandruje, není při vyšším stavu vody vhodná pro úplné začátečníky.Na tomto horním úseku půjčujeme pouze kánoe. Dle dohody Vám kánoe přistavíme v tábořišti v Lenoře. Lodě nám vrátíte v Nové Peci. Pokračujete-li dále z Vyššího Brodu, lodě Vám převezeme, nebo Vám ve Vyšším Brodě poskytneme jiné.Nová Pec - Vyšší Brod (ř. km 363,6 - 318,9)Příjezdem do Nové Pece začíná vzdutí přehradní nádrže Lipno. Zde doporučujeme plavbu přerušit a do Vyššího Brodu se přepravit po souši.Vyšší Brod - Boršov (ř. km 318,9 - 248,6) Jde o nejvíce sjížděný úsek Vltavy. Přehradní nádrž Lipno zaručuje splavnost i v době největšího sucha. Ale i v dobách dešťů je stav vody optimálně regulován. Od roku 1997 je Vltava a její okolí v tomto úseku prohlášena za chráněnou krajinnou oblast. Tento úsek lze zvládnout za 3 - 5 dnů. Podél řeky je řada vodáckých tábořišť a hospůdek. Vodácký program můžete zpestřit prohlídkou kláštera ve Vyšším Brodě, hradu Rožmberk, zámku a města Český Krumlov, kláštera Zlatá Koruna a zříceniny Dívčí Kámen. Na této trase se nacházejí naše loděnice.Boršov - Hluboká nad Vltavou (ř. km 248,6 - 228,4)Z Boršova je možné pokračovat až do Hluboké nad Vltavou. Řeka však již opouští romantické koryto obklopené lesy a protéká městem České Budějovice, kde je obtížné překonávání jezů. Zpestřením může být zastávka na umělé slalomové trati v Českém Vrbném. Zde je však možný trénink pouze po dohodě s provozovatelem a na uzavřených lodích nebo člunech.Podrobné informace o Vltavě, včetně mapy, fotografií a nákresů jezů, naleznete ve Vodáckém průvodci. Půjčovna lodí a raftu - více na www.ingetour.czPůjčovna plachetnic Lipno nad Vltavou
  Sailing Boat Rent in Lipno


Kiteboarding čili jízda pomocí tažné síly kitu (česky křídlo nebo drak) na malém prkně na vodě.Kiteboarding je právem považován za královskou disciplínu POWERKITING sportů. Kiteboarding kurzy probíhají v ČR i v zahraničí. Veškeré kite kurzy pořádáme buď na mělké vodě (Německo - Rujána, Španělsko - Mar Menor), případně za asistence motorové záchranné lodi (ČR - Lipno).
Na přání pro vás zajistíme kiteboarding nebo kitesurfing kurz dle vašich požadavků.

 KITEBOARDING - POWERKITING