In-line trasy

Lipno Inline (18.47 km ) Inline trasa vedoucí z Vřesné, přes Frymburk, Lipno do Přední Výtoně. Je téměř bezproblémů průjezdná tak jak je vyznačeno v mapce. Dvě horší místa - Marina Lipno (zámkovka) a přejezd hráze (úzký chodníček). Jinak super! Asfalt slušný. Občerstvení nespočet.
1. Pozor kolejnice (48.636 14.222) - Kolejnice z loděnice. Jsou široké a hluboké. Zastavte a opatrně je přejděte. Přejet se opravdu nedají:-)
2. Sjezd se zatáčkou (48.669 14.160) - Velmi nebezpečný sjezd s nepřehledným dojezdem!
3. Hráz (úzký chodník) (48.633 14.237) - Pozor, zde jedete po hrázi. Chodníček je cca půl metru široký. Jde to ale jet i po silnici..


Od nádraží Černá v Pošumaví v obci Hůrka vede cyklostezka s kvalitním povrchem kolem hlavní silnice do Horní Plané.

V osadě Karlovy Dvora si vybruslíte příkrý kopec, (v opačném směru velmi nebezpečný sjezd s vyustěním u hlavní silnice ).Odtud vás čeká příjemná cesta lesem, po přejezdu hlavní silnice pojedete až do Jenišova po silnici s automobilovým provozem.Na cestě musíte zdolat i jeden železniční přejezd .

Z Jenišova až do Horní Plané pak dobruslíte po stezce bez aut kolem železniční tratě.

Odměnou vám bude klidné prostředí, kde mezi stromy zahlédnete i Lipenské jezero.


Z Nové Pece, kde začíná Lipenská přehradní nádrž, vede jedna z nejzajímavějších a nejdelších souvislých tras vhodných pro in-line v jižních Čechách.Mírně zvlněným terénem kolem řeky Vltavy a Mrtvého luhu v I. zóně Národního parku Šumava dojedete po velmi kvalitním povrchu přes Černý Kříž až do Stožce.Trasa vede krásnou zalesněnou šumavskou přírodou. Stezku lemuje železniční trať, kterou musíte za cestu překonat na několika přejezdech.U některých doporučujeme dbát nejvyšší opatrnosti.
Pokud si netroufáte na celou trasu oběma směry, můžete v Nové Peci, Černém Kříži nebo Stožci nasednout na vlak a zkrátit si tak vaši cestu.